Tekniğimiz

Nippur Su Arıtma cihazları, maksimum kalite elde etmek için Ters Osmoz (Reverse Osmosis) adı verilen su arıtma tekniğini kullanır.

ters-osmos1
demo-attachment-54-Path-1630
demo-attachment-56-Path-1633
su-aritma-23
demo-attachment-43-Group-570
TERS OSMOZ (REVERSE OSMOSIS) SU ARITMA AŞAMALARI

Nippur su arıtma sistemleri Ters Osmoz tekniğini kullanmaktadır. Bu teknik 6 aşamadan oluşmaktadır. Bu 6 aşamanın bir sonucu olarak, her su damlası saf ve sağlığa dönüşür.

demo-attachment-44-Group-582
demo-attachment-44-Group-582
1. Aşama:

5 Mikron Sediment Filtre

Kaba tortu filtresi olup suda bulunan kaba tortu ve partikülleri filtre ederek membran filtreyi korur ve optimum ömür sağlar.

su-aritma-23
su-aritma-23
demo-attachment-44-Group-582
2. Aşama:

Granül Aktif  Karbon Filtre

Kaba materyallerden süzülüp bu filtreye gelen su, içindeki klor, kötü koku ve tada neden olan gazlar, kist, ağır materyallerin bir kısmı ve diğer kimyasal maddelerden ayrıştırılır ve bu sayede suyun tadı, rengi ve kokusu düzenlenir.

Bu filtre, hindistan cevizi kabuğunun 800°C oksijensiz ortamda yakılmasıyla elde edilmiş tuz halindeki karbon filtredir. Bir susam büyüklüğündeki aktif karbon taneciği, bir futbol sahasını kaplayacak kadar büyük moleküler yüzeye sahiptir. Başka bir deyişle, yarım kg’lık aktif karbon, yarım ton suyu arıtmaya yetecek kadar yoğun bir malzemedir.

demo-attachment-44-Group-582
3. Aşama:

Blok Karbon  Filtre

2. aşama granül aktif karbon filtreden geçmesi muhtemel kir ve bakterilerin filtrelenmesi içindir. Karbonun sıkıştırılarak preslenmesi sonucu elde edilir.

su-aritma-23
su-aritma-23
demo-attachment-44-Group-582
4. Aşama:

Ters Ozmos Membran Filtre

5 angstrom gözenek çapına sahip olup ilk 3 aşamada kaba tortu ve partiküllerden ayrıştırılan suyu kapsamlı bir şekilde arıtır.

İlk üç filtrenin asıl amacı, membran filtrenin işini kolaylaştırmak ve ömrünü uzatmaktır. Buna karşın, özel yapım bir membran filtre olan LG  Membran filtre suyun alkali derecesinde neredeyse hiçbir değişiklik yapmaz.

Arıtmanın en önemli aşamasıdır. Cihazımızın ana filtresi konumunda olup yarı geçirgen bir zar gibi hareket eder. Bitkilerin topraktan suyu emmesi gibi, suyun içinden sadece yararlı maddelerin geçmesine izin verir.

Tamamen doğaldır. Yüksek basınçla içinden sadece suyu filtrelerken, suda mikron boyutunda var olan zararlı bakteri, parçacık, kireç, tortu, pas, asbest madde ve ağır metalleri tamamen arıtır.

demo-attachment-44-Group-582
5. Aşama:

Hindistan Cevizi Kabuğu Filtre

Arıtılmış su, tanktan musluğa gitmeden önce son kez hindistan cevizi kabuğu filtreden geçer. Bu sayede su, mineral açısından zenginleştirilmiş olur.

su-aritma-23
su-aritma-23
demo-attachment-44-Group-582
6. Aşama:

Alkalin-Mineral filtre (isteğe bağlı).