S.S.S.

Bildiğiniz üzere, Dünya’nın birçok ülkesinde olduğu gibi, ülkemizde de temiz içme suyunu temin etmek her geçen gün zorlaşmaktadır.

Gün geçtikçe çevre kirliliğinin artması, sanayileşme, tarımsal ilaçlar ve diğer birçok faktör, kirliliğin sulara geçmesine ve içilebilir su rezervlerinin azalmasına sebep olmaktadır.

Büyük şehirlerde içme ve kullanım sularının, şebekeye verilmeden önce belediyeler tarafından tüm ağır metallerden ve zehirli atıklardan arıtıldığını kabul etsek de, suların evimizdeki musluğa gelinceye kadar yaşadığı binlerce kilometrelik serüven sırasında, muhtemel kirleticilerin şebekeye dışarıdan sızma ihtimali, sel vakalarının getirdiği kirlilikler ve alt yapı yetersizlikleri evlerimize ulaşan suyun içilebilir olması konusunda ciddi şüpheler uyandırmaktadır.

Bu durumu, suların kesilip bir müddet sonra yeniden akmaya başladığında, ilk gelen suyun gözle görülebilir kirliliğinden rahatlıkla anlayabiliriz. İlk 5-10 dakika sular bulanık akar ve pas kokusu belirgin bir şekilde hissedilir. Bu da musluğumuza kadar gelen suyun sağlıklı bir şebeken gelmediğinin somut ispatlarından sadece bir tanesidir.

Şebeke sularının içilebilir durumda olmaması, insanları damacana ve şişe suyu kullanmaya yönlendirmiştir.

Bu yöntemlerde ekonomik olmamakla beraber belirttiğimiz gibi ciddi tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Nitekim damacana sularının, hiç de masum olmadığını çıkan haberlerden takip etmekteyiz. Bu nedenle, hazır sular konusunda da birtakım kuşkular akılları her zaman karıştırmaktadır. Tüm bu kuşkulardan kurtulmanın tek çaresi, “kaliteli ve güvenilir” bir Ters Osmoz (Reverse Osmosis) Su Arıtma cihazı ile içtiğiniz suyu kendiniz üretmektir.

Böylelikle içilebilir olduğunda şüphe duyduğunuz musluk suyunuzdan kaliteli ve güvenilir su elde etmiş ve sağlıklı oluşundan şüphe duymayacağınız ve gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz suyu kendiniz üretmiş olursunuz.

Ters Osmos teknolojisi bilinen en hassas filtrasyon yöntemidir. Suyun içinde istenmeyen tüm kirlilikleri sudan ayıran bir membran filtrasyon sistemidir.

Ters Osmos su arıtma cihazları, sadece su moleküllerinin geçişine müsaade eder ve sudaki tüm ağır eriyikleri ve kirleticileri dışarı atar. Buna ek olarak, tam otomatik olarak çalıştığından hiçbir şekilde müdahaleye gerek kalmaz.

Bu sistemler çapraz akışlı olarak çalışır. Membran, yarı geçirgen bir zar olup, sadece su molekülleri ve bazı inorganik moleküller, bu zardan geçiş yapabilmektedir. Diğer moleküller ise, %90 – 98 hassasiyetle filtre edilir konsantre su ile sistemden dışarı atılır. Bu sayede su içerisindeki kötü koku ve tada sebep olan klor ve diğer kimyasalların yanı sıra kurşun, bakır, baryum, krom, civa, sodyum, kadmiyum, nitrit, nitrat ve selenyum gibi ağır metaller ve zararlı kontaminantlar da arıtılmış olur.

Su arıtma cihazı filtreleri suyun kirlilik kalitesine ve su kullanım miktarına bağlı olarak ortalama yılda bir defa değişmektedir.

Konutlar, işyerleri, restoranlar, buz makineleri, akvaryumlar.

İletişim formunu doldurmanız yeterlidir. Talebiniz sonrası en yakın bayiimiz sizi arayacak ve detaylı bilgi verecektir.